banner

Kredīts nekustamā īpašuma iegādei

Kredīts nekustamā īpašuma iegādei
Kredīts nekustamā īpašuma iegādei

Nekustamā īpašuma iegāde ar hipotekāro kredītu Latvijā – lieliska iespēja nodrošināt sev mājokli, ja ar saviem ietaupījumiem nepietiek. Dzīvoklis vai māja tiks apgrūtināta ar ķīlu par labu bankai visā kredīta līguma darbības laikā.

Saņemtā aizdevuma neatdošanas gadījumā Jūs varat zaudēt savu mājokli, jo tas tiks pārdots parāda atmaksas nolūkos. Tieši tādēļ iesakām savlaicīgi veikt ikmēneša maksājumus, bet sarežģītu situāciju gadījumā vienoties ar banku par kredītbrīvdienu piešķiršanu.

 

Mūsu platforma un uzņēmuma speciālisti priecāsies palīdzēt Jums izvēlēties uzticamu Latvijas kreditoru un pilnībā kontrolēs kredīta nekustamā īpašuma iegādei noformēšanu. Ja nekustamais īpašums nav iegādāts, mūsu uzņēmums piedāvās palīdzību dzīvokļa, mājas vai zemes iegādē.

Hipotēkas saņemšanas īpatnības Latvijā

 1. Hipotekārā kredīta nosacījumi.

Banku iestādes un finanšu uzņēmumi piedāvā dažādas programmas, tostarp arī atvieglojumu programmas jaunajām ģimenēm mājokļa iegādei sekundārajā tirgū un jaunceltnēs (programma kopā ar ALTUM).

Pieteikumu var iesniegt vienlaicīgi vairākās finanšu organizācijās, izvietojot to katra kreditora oficiālajā vietnē, bet to būs ērtāk izdarīt mūsu vietnē, izvietojot tikai vienu pieteikumu.  Pēc pieteikuma apstiprinājuma jāiesniedz nepieciešamie dokumenti, pēc tam jāmeklē mājoklis.

Tā var būt gan māja ar zemes gabalu, gan dzīvoklis. Jūsu izvēlētajam nekustamajam īpašumam jāatbilst visiem ieķīlājamā īpašuma izvirzītajiem kritērijiem.

 1. Paša līdzekļi.

Noformējot hipotekāro kredītu, aizņēmējam jābūt līdzekļiem pirmajai iemaksai (paša ietaupījumi), summa ir atkarīga no iegādājamā mājokļa cenas, parasti 10-20% no nekustamā īpašuma objekta cenas. ALTUM atbalsta gadījumā pirmā iemaksa var būt 5%.

 1. Aizņēmējam izvirzītie kritēriji.

Bankas individuāli nosaka minimālo un maksimālo vecumu. Ne vienmēr tiek piesaistīts līdzaizņēmējs, bet tikai, ja nepieciešams, tas ir pieļaujams, ja nepietiek ar galvenā aizņēmēja maksātspēju.

Jāiesniedz izziņa par ienākumiem pēdējo 6 vai 12 mēnešu laikā. Banka izvērtē klienta iespēju veikt hipotekārā kredīta ikmēneša maksājumu visā kredītsaistību periodā.

 1. Īpašuma īpašnieks.

Jāpārbauda pārdevēja pilnvaras un nekustamā īpašuma īpašumtiesību apliecinoši dokumenti, jāpārliecinās, ka nav deklarētu pilsoņu. Ja īpašnieks ir laulībā, jāpieprasa otra laulātā piekrišana pārdošanai, kas jāapliecina notāra birojā.

 1. Neatkarīgs mājokļa novērtējums.

Vispirms obligāti jāvēršas pie neatkarīga novērtētāja, lai izveidotu pārskatu par nekustamā īpašuma tirgus cenu. Banka nekreditē 100% no iegādājamā mājokļa vērtības, bet tikai 80–90%.

Lai novērtētu nekustamo īpašumu, varat vērsties Latvijas novērtēšanas uzņēmumos: Latio, Arco Real Estate, Ibterbaltija, New Valuations LV, RE eksperts, VCG Ekspertu grupa, Pindi RE, Eiroeksperts un Nira fonds.

 1. Hipotēkas līguma noslēgšana.

Banka aicina aizņēmēju un nekustamā īpašuma īpašnieku parakstīt kredīta un galvojuma dokumentus, kurus pēc tam iesniedz zemesgrāmatā īpašumtiesību pārejas reģistrēšanai (adrese: Ieriķu iela 5, Rīga), ja nekustamais īpašums ir Rīgā vai Rīgas rajonā.

Noformējot hipotēku, nekustamajam īpašumam tiek uzlikts apgrūtinājums, kas tiek reģistrēts zemesgrāmatā. Nu mājokļa pārdevējs var saņemt savu naudu par īstenoto darījumu, savukārt aizņēmējs var kļūt par jauno īpašnieku.

 1. Dokumentu saņemšana.

Pēc reģistrēšanas var pilnvērtīgi lietot iegādāto īpašumu, veikt remontu, svarīgi neaizmirst, ka mainīt plānojumu var tikai ar ķīlas turētāja (kreditora) rakstveida piekrišanu.

Ja vērsīsieties mūsu Hipotēkas nodaļā, sniegsim vispusīgu juridisku un informatīvu palīdzību katrā sadarbības posmā. Vēl mēs aktīvi sniedzam pakalpojumus kredīta noformēšanā pārdošanai un ātrai nekustamā īpašuma izpirkšanai.

Šāda iespēja ļauj saņemt kredīta līdzekļus jauna dzīvojamā objekta iegādei, vēl nepārdodot iepriekšējo. Ja nekustamo īpašumu tirgus nav stabils, mājokļa pārdošana var ieilgt vairākus mēnešus, savukārt ar aizņemtajiem līdzekļiem Jūs ātri varēsiet atrisināt radušos finanšu problēmu un iegādāties tīkamo dzīvokli/māju.

Atstājiet pieteikumu vai vērsieties mūsu uzņēmumā pa tālruni: 27 555 555, un mēs atrisināsim Jūsu mājokļa iegādes un hipotēkas problēmas.

  Online pieteikums

  Kredīts pret nekustamo īpašumu


  datu apstrādes noteikumiem
  Es piekrītu saņemt piedāvājumus un informāciju
  Saņemt līgumu ar kurjeru

  Aizņemies pārdomāti, izvērtējot kredīta nepieciešamību un savas iespējas to atgriezt!